Державна Каховська технічна школа
(ДКТШ)
74800, Херсонська обл., м. Каховка,
вул. 417 Стрілецької дивізії, 65.
телефон/факс: 0(5536)5-66-54
0(5536)5-66-52
e-mail: dktsh@meta.ua
Розташування ДКТШ на мапі міста Каховка
Характеристика діяльності школи
Каховська технічна школа є державним професійно-технічним навчальним закладом першого атестаційного рівня, що входить до системи освіти, забезпечує реалізацію потреб громадян у професійно-технічній освіті, оволодінні робітничими професіями, спеціальностями, кваліфікацією відповідно до їх інтересів, здібностей, стану здоров’я.
Головним завданням технічної школи є забезпечення права громадян України на професійне навчання відповідно до їх покликань, інтересів і здібностей з метою задоволення потреб економіки у кваліфікованих і конкурентноспроможних на ринку праці робітниках.
Основними повноваженнями і напрямками діяльності технічної школи є:
- організація навчально-виробничого та навчально-виховного процесу, обрання форм та методів навчання;
- навчально-виробнича, навчально-виховна, навчально-методична, фінансово-господарська та виробничо-комерційна діяльність;
- розроблення робочих навчальних планів і програм на основі типових навчальних планів і програм, визначення регіонального компоненту змісту професійно-технічної освіти, які затверджуються в установленому порядку;
- розроблення правил прийому учнів, слухачів до технічної школи на основі типових правил прийому до професійно-технічних навчальних закладів;
- формування потреб ринку праці та потреб громадян у професійно-технічній освіті і замовлень підприємств, установ, організацій;
- організація харчування, матеріальне забезпечення та побутове обслуговування слухачів;
- атестація педагогічних працівників;
- організація підвищення кваліфікації та стажування педагогічних працівників на підприємствах, в установах, організаціях;
- організація виробничого навчання слухачів на виробництві та у сфері послуг;
- забезпечення заходів з охорони праці слухачів, працівників;
- матеріально-технічне забезпечення навчально-виробничого процесу;
- визначення структури і штатного розпису з урахуванням установленого фонду заробітної плати;
- забезпечення належної якості професійного навчання та виховання слухачів.
Технічна школа у своїй діяльності керується Конституцією України, Законами України „ Про освіту”, „Про професійну-технічну освіту”; Положенням про професійно-технічний навчальний заклад, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 1998р. № 1240, Положенням про організацію навчально-виробничого процесу у професійно-технічних навчальних закладах, нормативно-правових документів Міністерства освіти і науки України та Державного Агентства з водних ресурсів України, що є засновником школи, іншими законодавчими актами України.
Основним замовникам Державної Каховської технічної школи є Державне Агентство з водних ресурсів України.
Основні види робіт ДКТШ- це підготовка, перепідготовка і підвищення кваліфікації робітничих кадрів.
Наявні і потенційні можливості
Державної Каховської технічної школи
Наказом Міністерства меліорації та водного господарства України за № 652 від 08.12.1969 р. створено Каховський учбовий комбінат, який наказом того ж Міністерства від 19.09.1990 р. за № 101 перейменовано в Державну Каховську технічну школу.
За 40 років існування навчального закладу було підготовлено більше 34000 робітників різних професій, а саме: електрогазозварник, водій автотранспортних засобів, тесля, муляр, машиніст насосних установок, стропальник, продавець продовольчих товарів, кухар, кондитер, електромонтер з обслуговування електроустановок, столяр будівельний, оператор комп'ютерного набору та інші професії.
Щорічно навчається до 300 слухачів, залежно від потреби в робітничих кадрах Херсонського облводгоспу, Управління Північно-Кримського каналу, Управління Головного Каховського магістрального каналу та 14 районних центрів зайнятості населення Херсонської області.
Заняття проводяться з моменту формування учбової групи чисельністю 15-30 чоловік. Комплектування учбової групи проводиться згідно направлень підприємств і центрів зайнятості населення, та за рахунок особистих заяв громадян.
Навчання проводиться в одну зміну в два етапи згідно навчальних планів і програм курсової підготовки: перший етап - теоретичне навчання і навчання практичне в майстернях; другий етап - практичне навчання на робочих місцях підприємств. Термін навчання від 2 до 8 місяців.
З числа випускників технічної школи працюють за професією 94-96 відсотків. Так всі підприємства Державного Агенства водни ресурсів України, які розташовані в Херсонській області мають у своєму складі до 40 відсотків випускників техшколи.
Контингент учнів на базі неповної середньої та повної середньої освіти віком не менше 17,5 років залежно від професії.
Для забезпечення підготовки, перепідготовки і підвищення кваліфікації робітничих кадрів технічна школа має:
- 4-х поверховий навчальний корпус на 600 учнів, загальна навчальна площа якого 2318,9 м
- навчальні майстерні - 2-х поверхова будівля на 200 робочих місць - загальна площа якої - 2203 м2;
- актовий зал на 300 місць, площа якого - 250,3 м2;
- спортивний зал з допоміжними приміщеннями, площа якого - 268 м2;
Навчальний корпус, навчальні майстерні, актовий та спортивний зали з'єднані між собою перехідними галереями.
Навчальний корпус налічує 19 учбових кабінетів по 30 учнівських місць в кожному; бібліотеку, в якій налічується 23000 примірників навчальної, технічної та художньої літератури; читальний зал на 40 місць.
В навчальних майстернях розташовані:
· майстерні столяра будівельного (ручної та механічної обробки);
· майстерня мулярів;
· майстерня електромонтерів;
· майстерня електрогазозварників;
· майстерня слюсарна;
· лабораторія тренажерів вантажопідйомних кранів;
· лабораторія кухарів
· лабораторія кондитерів.
Для проведення практичних занять газозварювальників існує полігон площею – 126,3 м
Для проживання слухачів технічна школа має гуртожиток на 360 місць, загальною площею 3999,7 м2.
Приміщення і споруди технічної школи обладнані відповідно до діючих нормативів, санітарних норм та експлуатуються згідно вимог охорони праці, правил пожежної безпеки і санітарно-гігієнічних норм.
Професійна підготовка слухачів за оцінкою керівників підприємств задовольняє їх потреби.
Для здійснення навчання за професіями, які ліцензуються в Каховській технічній школі створено належну матеріальну базу, та кадрове забезпечення а саме:
- для навчання електрогазозварників, з ліцензійним обсягом – 30 чол., створено 6-ть кабінетів (кабінет технології зварювальних робіт та матеріалознавства, кабінет креслення, кабінет електротехніки, кабінет охорони праці, кабінет інформатики та комп’ютерної техніки, кабінет правил дорожнього руху) та майстерні: електрозварювання та газозварювання. Для навчально-виховного процесу задійснено - 5 викладачів та 2 майстра виробничого навчання.
- для навчання кухарів з ліцензійним обсягом – 30 чол., створено 5-ть кабінетів (кабінет технології приготування їжі з основами товарознавства, кабінет устаткування підприємств харчування та організації виробництва і обслуговування, кабінет охорони праці, кабінет інформатики та комп’ютерної техніки, кабінет правил дорожнього руху) та 2-і кухні-лабораторії для кухарів. Для навчально-виховного процесу задійснено - 4 викладача та 2 майстра виробничого навчання.
- для навчання кондитерів з ліцензійним обсягом – 15 чол., створено 5-ть кабінетів (кабінет технології приготування борошняних кондитерських виробів з основами товарознавства, кабінет устаткування підприємств харчування та організації виробництва і обслуговування, кабінет охорони праці, кабінет інформатики та комп’ютерної техніки, кабінет правил дорожнього руху) та кухня-лабораторія для кондитерів. Для навчально-виховного процесу задійснено - 4 викладача та 1 майстер виробничого навчання.
Для раціонального використання аудиторного фонду в класних приміщеннях можливе встановлення взаємозамінних комплектів обладнання, що формують кабінет згідно предметів, які вивчаються відповідно до навчальних планів.
З метою підвищення якості навчання системно удосконалюється матеріально-технічна база технічної школи.